Ads by dariushkabir.com
Ads by dariushkabir.com

چهارشنبه، 3 اردیبهشتماه 1382 | April 23, 2003
!نان عشق شاطر۱۰۰۰


سلام

نان عشق ...
نان عشق موتور1000!!
نه اصلا قبول ندارم.باید بگم نان عشق شاطر!!
چرا ؟ به این دلیل:
برای خرید نان تو صف نونوایی ایستاده بودم .نفر جلوییم یک دختر بقول قدیمیا لوپ گلی و ابرو کمون یا بقول امروزیا هلو ایستاده بود.جناب شاطر که یک دل نه صد دل عاشق این جمال شده بود و میخواست یک جوری عشقش رو به اثبات برسونه نون بیست و پنجم رو در یک حرکت سریع به یک قلب تیر خورده تبدیل و تقدیم به محبوبش کرد!(این هم تحفه درویش) ولی از شانس بد شاطر دختر هلو فقط 24 تا نون میخواست با یک عدد نایلون تا پول نون رند بشه.
آخه دل شاطر شکست و ریتم تنور زدن خمیر نون بهم خورد و دیگه خبری از اون لقوه های معمول شاطری نبود.

داریوش کبیر که در کمین نشته بود در یک حرکت غافل گیر کننده اون نون رو به غنیمت گرفت و به همراه نونهای دیگه که نشانی از عشق و قلب تیر خورده نبرده بودند رهسپار شد!
**********
به یاد گذشته به غم نشسته
یادش بخیر اون زمونها آهنگ های مطربی که بین اصیل و سنتی بود برای خودش برو بیایی داشت .ما که اون موقع نبودم ولی با فیلم ها و نقل قول قدیمیا درک میکردم که این جماعت برای خودش چه برو بیایی داشته و مردم چقدر با این آهنگ ها حال میکردن. گاهی اوقات وقتی این آهنگ ها رو از دل جامونده های خاک خورده تاریخ بیرون میکشم و گوش میدم چه احساس خوبی بهم دست میده.
راستی چرا دیگه نبادی شاهد اون دوره های دوست داشتنی و بقول معروف مشتی باشیم. دور حوض جمع بشیم و آهنگ های لبه حوضی گوش بدیم؟چی میشد یک باره دیگه مشتی چایی میریخت و اشکنه و آب گوشت سرو میکرد؟
جمال وفا کو؟ داوود مقامی زده است؟ گیتی ها و روح پرور ها وقاسم جبلی ها چی شدن؟ نقمه هاشونو کی باز خونی کرد؟حسین همدانیان میاد دوبار هبرامون بابا کرم معروفشو اجرا کنه؟و...
آیا نگاهی به این مطرب های خیابون و داخل پاسازا کردین ؟ دیدین و شنیدین چقدر زیبا بر سیم های کمونچه و ویولون میزنن؟ و چی دلنشین تمبک میزنن؟چه صدای غمگینی ولی رسایی دارن؟
آیا اینا هم روزی با ما قهر میکنن ؟
******
اگه یادش بره که وعده با من داره دل بیچارمو به دست غم میسپاره
وای وای وای

اگه دلتون یک آهنگ لبه حوضی میخواد اینجارو کلیک کنید


 
powered by dariushkabir Nedstat Basic - Free web site statistics